TS16949 - ПМ ЗЕЛЕНО ЛОГО-ПРОФЕСИОНАЛЕН ПРАШОК Металургија OEM Фабрика

Shijiazhuang Jingshi New Material Science and Technology Co., Ltd.

За нас

Shijiazhuang JingShi New Material Science and Technology Co., Ltd е основана од 2014 година, лоцирана во Shijiazhuang, провинцијата Хебеи, Кина.Компанијата се простира на површина од над 10.000 метри квадратни и има вкупна инвестиција од над 30 милиони јуани.Како национални високотехнолошки претпријатија, го поминаа сертификатот TS16949/ISO9001.

Нашите производи

Нашите решенија

 • СЕРИЈА ЗА ОПРЕМА

  Металургијата на прав е идеална технологија за производство на запчаници, бидејќи ја создава геометријата на забите директно во работата на набивање.Металуршките запчаници од прав со различни форми, големини и профили се произведуваат од метали со различни степени на легирање или основа од нерѓосувачки челик, завршени со термички третмани (зацврстување на куќиштето, карбонитридирање, индукционо стврднување, третман со пареа).Можеме да OEM&ODM: запчаник, внатрешен запчаник, запчеста опрема, планетарна опрема, двојна опрема, моторна опрема, менувач, погонска опрема, центар на менувачот, прстен на менувачот, опрема за пумпа за масло итн.
  СЕРИЈА ЗА ОПРЕМА
 • Авто делови

  Jingshi се занимава со производство и продажба на синтерувани метални компоненти од 2014 година, положен сертификат TS16949.со висока точност, ниска цена на делови за металургија на прав и супериорни перформанси, примената на делови за металургија на прав во автомобилите станува се повеќе и повеќе широко распространета.Автоделови: макара, делови од брегаста осовина, ротор и статор на пумпата за масло, чаури, центар на спојката, автоматска трансмисија, делови за шасија, делови за погонска линија, додатоци за автомобил итн.Добредојдовте да се консултирате со вашиот цртеж и примероци.
  Авто делови
 • Делови од не'рѓосувачки челик

  Jingshi произведува делови од серијата од нерѓосувачки челик од металургија во прав кои имаат предности на блиска до нето форма, висока димензионална точност и висока стапка на искористеност на материјалот за да бидат широко користени.Со целиот имот, деловите од синтеруван нерѓосувачки челик се користат во различни метални прецизни делови, запчаници за металургија во прав, лежишта за масло, машини, хемиска индустрија, бродови, автомобили, инструментација и други индустрии.Запчаниците произведени од металургијата во прав од нерѓосувачки челик 304 имаат добри немагнетни, отпорни на корозија и сеопфатни својства.316 металургија во прав од нерѓосувачки челик, произведените делови имаат отпорност на корозија и отпорност на висока температура, како што се: делови за електрохидраулични контролни системи
  Делови од не'рѓосувачки челик

зошто да изберете металургија на прав

Одличен талент

Компанијата има одлични таленти во областа на металургијата на прав, зрели техничари за производство на металургија на прашок и долгорочна соработка со домашните врвни истражувачки лаборатории за металургија на прав.

Претпријатија со висока технологија

Тоа е сеопфатно претпријатие за висока технологија што интегрира истражување, развој, производство и продажба на структурни делови за металургија на прав.Ние инсистираме на принципот на нашата компанија Повеќе разновидност, Посупериорна, Попрофесионална!

Вести